Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

Předvánoční beseda o Krtečkovi v mateřské školce Gabriely Preissové v Brně-Žabovřeskách, 14. 12. 2008

Dne 11. 12. 2008 jsem v MŠ Gabriely Preissové v Brně-Žabovřeskách uspořádala pro děti besedu o Krtečkovi. Zúčastnilo se jí celkem 42 dětí za doprovodu 3 učitelek. Děti se mohly blíže seznámit nejen se svým kamarádem Krtečkem, kterého musely probudit veselou písničkou, ale i s jeho autorem, panem Milerem. Dozvěděly se také o dalších kreslených postavičkách, které pan Miler vymyslel, četly jsme si ukázky z knížek o Krtečkovi. Dětem jsem zahrála loutkovou pohádku o zajíčkovi, který se ztratil, a vzápětí tutéž pohádku děti sehrály jako divadelní hru. Některé z dětí poprvé viděly, že skutečný krtek není žádný krasavec a že si ho pan Miler skutečně velmi přikrášlil. Všechny děti na závěr dostaly od Krtečka bonbónky a obrázek na vymalování. Musím říct, že beseda se mi výborně dělala, děti spolupracovaly a byly šikovné a pozorné.

O tom, že se beseda snad dětem líbila, svědčí i děkovací dopis od paní učitelky Lenky Kocourkové:
„…děkujeme paní Šárce Ondruškové za krásné a poučné seznámení s knihou o Krtečkovi a jejím autorovi Zdenku Milerovi.Přednáška byla moc pěkná, obohacující a děti se zájmem poslouchaly. Navíc si mohly i zkusit zahrát divadlo a jiné další hry.
V dnešní přetechnizované době plné televizí a počítačů to bylo pěkné zpestření, které snad děti využijí k návratu ke knihám a pochopí, že knížky mají pořád velmi důležitý význam a to už odmalička.
Některé děti totiž neumí knihu ani správně uchopit, natož v ní listovat. A to je škoda, protože je spousta krásných knížek, které dají dětem víc než hry na PC nebo akční filmy v TV!
Takže ještě jednou velké DÍKY Šárce, která by se klidně mohla živit jako vypravěčka nebo učitelka v MŠ!“beseda1
beseda1
beseda2
beseda2
beseda3
beseda3
beseda4
beseda4
beseda5
beseda5