Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

Beseda o Krtečkovi v MŠ Hudcova, 11. 2. 2014

V úterý 11. února proběhla beseda o Krtečkovi ve třídě Delfínků v nové budově mateřské školy na Hudcové ulici v Medlánkách. Besedu jsem tam měla nedávno ve třídě Medvídků, a protože třída Delfínků měla "Týden s Krtečkem", pozvali si mě na besedu také.
Bylo úžasné, že ve třídě byla výstava hraček, her a knih s motivem Krtečka, které děti do školky donesly. Dále vyráběly obrázky s Krtkem nebo kalhoty pro Krtečka. Musím říct, že tolik krtků pohromadě jsem skutečně ještě na žádné besedě neviděla.
Stejně jako u Medvídků, povyprávěla jsem dětem o tom, jak postava Krtečka vznikla, něco málo ze života pana Milera, dále jsme si popovídali o Krtečkově úžasné cestě do vesmíru s americkým astronautem Andrew Feustelem. Příběh Krtek a raketa jsme si s dětmi zahráli. Děti musely kutálet červenou kuličkou, podlézat tunelem, potápět se do moře a vytahovat součástky z rozbité rakety, vyzkoušely si také, jaké to je, létat v oblacích... To vše za pomoci jejich paní učitelky. Na rozloučenou děti dostaly drobné dárečky, celkem se besedy zúčastnilo asi 25 dětí ve věku 3 až 6 let.01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06