Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

4. dílnička – rybičky a kytičky z cédéček

Čtvrtá kreativní dílnička se konala v pátek třináctého. Nevím, jestli tohle bylo důvodem, proč se čtenáři báli vyjít z domu a jít si něco pěkného vytvořit…. Smolný den to byl spíš jenom pro mne, která jsem očekávala návaly lidí na dílničce a pak byla zklamaná z pěti návštěvníků. Dobře vím, že za to nemohlo datum, ale počasí, které bylo bezkonkurenčně lákavější než.
Nižší počet zájemců o dílničku mohl být daný také tím, že přesně tyhle stejné rybičky jsme vytvářeli před dvěmi týdny na Noci s Andersenem. Proto už holky neměly motivaci, aby přišly, když už hotové rybky měly pověšené doma.
Na dílničku došly jen dvě dívenky s maminkami a jedna samostatná šikovná mamča. Holčičky i s tou jednou maminkou si pod mým dohledem vytvořily moc pěkné rybičky z cédéček. Pak si ale ještě Ivetka s Ivankou vytvořily řadu dalších dekorací z cédéček podle své fantazie – sluníčka, kytičky, srdíčka.
Důležité bylo, že je práce bavila a že je jejich vlastní výrobky potěšily.

401
401
402
402
403
403
404
404
405
405
 


Podrobnější postup včetně několika inspirací...


Příště bychom se měli setkat (a doufám, že ve větším počtu) v pátek 18. 5., a měli bychom společně malovat na trička. Součástí dílničky bude také výstavka již hotových triček, polštářků a jednoho koše na hračky…