Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

Nominace

Za Obecní knihovnu Jinačovice pořádám populárně-naučné stezky. Zatím se jich konalo devět, v rozmezí od září 2011 do října 2013.

Z těchto devíti se šest konalo přímo v obci Jinačovice a v nejbližším okolí, kam se dalo dojít pěšky. Další tři již byly motorizované, do vzdálenosti 25 km od obce. Jednalo se o vítání jara na Šmelcovně, brodění přes říčky v Kutinách a výstup na Babí lom.

Stezek se dohromady zúčastnilo 238 lidí, z toho 42 dětí. Věk účastníků byl od 10ti měsíců do 63 let, mnozí se účastnili pravidelně či opakovaně.

Za organizaci (do té doby osmi) stezek, těchto organizovaných výletů s programem, soutěžemi a odměnami pro děti, byla naše knihovna nominována do soutěže Knihovna roku 2013, v kategorii "Významný počin v poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb".

Výhru jsme sice nezískali, ale i nominace je prestižní záležitostí. Již v roce 2008 jsem měla možnost se slavnostního vyhlašování cen Knihovny roku zúčastnit, a vím, že je to krásný oficiální akt v Klementinu v Praze, nabitý úžasnou atmosférou a předávání knihovnických zkušeností a nápadů. Letos mi bohužel pracovní důvody nedovolily do Prahy odjet.