Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

JINAČOVICKÁ PĚTADVACÍTKA

V rámci oslav 60. výročí osvobození Československa uspořádá Sokol Jinačovice 7. května 2005 II. ročník dálkového turistického pochodu zvaný „Jinačovická pětadvacítka.“

Účastníci pochodu si mohou vybrat trasy v délce 8, 17 a 25 km. Pochody vedou krásným prostředím, převážně po turistických značkách.

Ti, co si zvolí délku pochodu 17 a 25 km budou pochodovat z hřiště Sokola polními cestami přes Rozdrojovice, rozcestník Pod Trnůvkou směrem k přístavišti Zouvalka, cestou k nové lásce u hradu Veveří, na Oboru, kde bude kontrola a občerstvení. Zde se trať rozdělí. Ti, co si zvolili pochod na 17 km se budou vracet stejnou cestou zpět do Jinačovic, ostatní budou pokračovat po červené značce směrem na Veverskou Bítýšku – přístaviště, kde je rozcestník umístěný na mostě. Od mostu pokračuje pochod po zelené značce přes Trnůvku a Senářov na hřiště Sokola Jinačovice.

Zájemci o pochod na 8 km vykročí směrem na Moravské Knínice, mohou se zastavit u pomníku rumunských vojáků, kteří padli v boji o Jinačovice a jsou zde společně pohřbeni. Odtud se vydají po zelené značce zpět do Jinačovic.

Start pochodu je na hřišti Sokola Jinačovice. Trasy 17 a 25 km mají start od 7.00 do 9.00 hod., trasa 8 km od 8.00 do 10.00 hod. Všichni účastníci pochodu obdrží Účastnický list.

Pro všechny bude připraveno posezení a občerstvení. K tomu bude hrát country muzika. K účasti zveme zájemce ze širokého okolí.

Těšíme se na shledanou!

František Kučera


ZLOBICE, noviny pro Kuřim a okolí. Číslo 5. Ročník 12. 6. května 2005