Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

Hlasování o nejoblíbenější knihu České repubiky, březen-září 2004

Také naše knihovna se zúčastnila hlasování o nejoblíbenější knihu v České republice. V knihovně bylo nasbíráno formou hlasovacích lístků několik desítek hlasů, které byly potom zaslány přes Internet do celostátního hlasování. Tuto anketu vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a akce probíhala v rozmezí 1. března až 30. září letošního roku. Anketou se hledala nejoblíbenější kniha českého národa. Hlasování se zúčastnilo přes 93 000 obyvatel České republiky.

Nejoblíbenější knihou v České republice se stává pětidílná sága Joanne K. Rowlingové Harry Potter. Na druhém místě skončil Pán prstenů Johna R. R. Tolkiena a třetí místo obsadila kniha knih - Bible.

Tak tedy vypadají knižní superstar na nejvyšších pomyslných příčkách žebříčku popularity podle hlasování českých čtenářů. Na dalších místech se umístily české tituly - Jirotkův Saturnin, Babička B. Němcové a také Krtečkova dobrodružství Zdeňka Milera. Četné hlasy čtenářů získaly Waltariho Egypťan Sinuhet, Saint-Exupéryho Malý princ, Vejce a já a Co život dal a vzal B. MacDonaldové a Děti z Bullerbynu Astrid Lindgrenové. Delší seznam - 50 nejoblíbenějších knih podle počtu získaných hlasů naleznete v příloze.

Příloha: 50 nejoblíbenějších knih