Nabídka

Kontakt

adresa
Jinačovice 83, 664 34 p. Kuřim

půjčovní doba
pátek, 17.00-20.00

e-mail
knihovna83@obecjinacovice.cz

facebook


knihovnice
Šárka Ondrušková

zastupující knihovník
Břetislav Bém

VÝLET ZA PERMONÍKY – ZÁBAVA, ADRENALIN, POUČENÍ
Kam s dětmi

V naší rodině máme spoustu oblíbených míst, se kterými vás postupně seznamuji. Ale nejoblíbenější místo je pro nás jednoznačně Permonium.

O co se vlastně jedná? Permonium je velký zábavní park s příběhem, který vznikl kolem kulturní památky, těžební věže Kukla. Můžete přijít jen na prohlídku, nebo hrát interaktivní hru, při které překonáváte a zdoláváte nástrahy oslavanských permonů. Park je určen všem věkovým kategoriím. Své si v něm najde rodina s malými dětmi předškolního věku (děti do 3 let mají vstup zdarma), i parta studující mládeže, dospělých kamarádů nebo pracovní kolektivy. S ohledem na rozmanitost cílových skupin má interaktivní hra Magic Permon tři úrovně náročnosti pro všechny věkové kategorie. Stačí umět číst, být pozorný a v dobré kondici. Důležitá je jen podmínka, že děti do 15-ti let mají vstup do parku umožněn pouze s doprovodem dospělé osoby. Některé atrakce jsou povoleny až od určitého věku – pavoučí past v lanovém centru od 10 let, lanovka a industriální stezka v lanovém centru od 12 let.

Vstupné se odvíjí od toho, zda chtějí hrát rodinnou hru všichni, nebo jenom děti a rodiče je „doprovází“. My platíme rodinné vstupné 590kč. A hrajeme samozřejmě všichni, jen hodinky s čipem má jen jeden z nás.

Můžete si vybrat, jestli chcete jít na prohlídku, nebo hrát hru. Na prohlídce jsme nikdy nebyli, ale opakovaně chodíme hrát hru „Magic Permon“. Tato hra má tři levely, ale v každém levelu je šest možností her, tj. celkem je zde 18 různých okruhů a úkoly se nikdy neopakují. Například zával – poprvé jsme hledali zavaleného horníka, podruhé jsme museli hledat světélkující nápis na stěně, ale v časové tísni (hrozil výbuch), potřetí jsme měli čtyři zraněné po závalu a museli jsme určit pořadí, v jakém je budeme zachraňovat a ošetřovat.

Jak to vypadá v praxi? Po zakoupení vstupného dostaneme hodinky s čipem, jedny jsou soutěžní. Po přiložení čipu k „tabletu“ (zabudované počítače po celém areálu) a vyplnění jména skupiny dostaneme zadání, například, najdi v sopce šavlozubého tygra. Takže se musíme dostat do sopky, kde je celkem šero, dým, země se hýbe pod nohama a občas se sopka barevně rozsvítí. Tygra můžeme hledat na zemi, na zdech, na sopce… My po delším hledání našli čelist na zdi, pod čelistí se ukrývalo číslo – kód, který zadáme do nejblíže stojícího tabletu. Pokud je odpověď správná, dostáváme zadání dalšího úkolu (např. jdi do pralesa, najdi vážku – k tomu, abychom se lépe zorientovali, každá skupina na začátku dostane mapu). Pokud ale odpovíte špatně, přicházíte o život. Máte celkem tři životy, pokud přijdete o všechny tři, bohužel přicházíte v cíli o odměnu. Na trase musíte splnit celkem 10 různých úkolů: vědomostních, dovednostních, fyzických, adrenalinových.

Některé úkoly se plní ve vodě (která je po kolena), některé v lanovém centru (podle věku soutěžících), projedete se na skluzavce, bloudíte v bludištích, prodíráte se pralesem, ocitnete se v důlním závalu, v rourovém poli, plazíte se po kolenou, lezete po zdi, vylézáte na žebříky… Ale vše je přitom připraveno tak, aby se úkoly daly zvládnout, a aby je zvládly i děti.

Poslední úkoly jsou v těžební věži Kukla. V permonickém kině se podíváte na jedinečnou grotesku „Cesta za černým zlatem“, potom vyjedete výtahem do nejvyššího patra věže (výška 37 m), kde je poslední úkol a také Muzeum oslavanských pověstí. A vy můžete ocenit krásnou vyhlídku do kraje. Skrytou skluzavkou pak sjedete do Šachthaly, kde se Vám zjeví permon, kterého jste osvobodili z dlouhého zimního spánku. Ale jen tehdy, pokud některého ze šesti permonů přemůžete!

V cíli pak odevzdáte čipové hodinky a pokud vám nějaký ten život zbyl, dostanete odměnu – krásnou velkou dřevěnou kostku „Magica“, na které jsou tváře všech permoníků – a nálepku toho, kterého jste osvobodili.

Velmi, velmi doporučuji, zejména v pěkném počasí (90% úkolů se plní venku).

Nikdy se nám nestalo, že bychom u některé atrakce stáli frontu.

V areálu je možnost drobného občerstvení – Raportka (jídlo z hornické kantýny), nebo netradiční kavárna „Cafe Permon“. My po předchozích zkušenostech s velmi pomalou obsluhou si nosíme jídlo i pití svoje.

Průměrná doba zdolání okruhu je cca 4 hodiny. Nicméně nerozhoduje rychlost, ale správné splnění úkolů.

Otvírací doba se mění podle měsíců, víkendy je otevřeno cca 10-18 hodin.

V současné době je na cestě do Permonia uzavírka, na webu máte možnost zjistit dvě alternativní trasy. Parkoviště u Permonia je zdarma.

Kontakt:
Adresa: Areál KUKLA, Padochovská 31, 664 12 Oslavany Česká republika
Více informací: http://www.permonium.cz/
Facebook: http://www.facebook.com/permonium
Telefon: 724 380 529, 606 033 061
Otevřeno: od pondělí do neděle, od 10 do 22 hodin.

Aktuální ke dni: 19. září 2015


01
01
02
02
03
03
04
04
05
05
06
06
07
07
08
08
09
09
10
10
11
11
12
12
13
13